O mnie i o tym blogu

Nazywam się Iwona Moczydłowska i jestem konsultantem
w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pracuję w siedleckim wydziale tej instytucji.
Główne obszary, w których realizuję moje obowiązki to język obcy oraz historia i wos. Szczególnie interesuję się wykorzystaniem technologii w nauczaniu i uczeniu się.

Do tej pory prowadziłam blogi treningowe dla uczestników szkoleń w ramach oferty MSCDN. Natomiast ten blog zaprojektowany został jako sequel sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli języków obcych działającej w MSCDN Wydział w Siedlcach w roku szkolnym 2016/2017.
W czasie spotkań stacjonarnych i aktywności w dedykowanej tej grupie przestrzeni wirtualnej identyfikowaliśmy narzędzia, które są szczególnie przydatne w rozwijaniu sprawności językowych. Uczyliśmy się od siebie nawzajem, inspirując do działania, dzieląc pomysłami, spostrzeżeniami.  Efekty tej pracy stanowią bazę dla tego bloga.

Mam nadzieję, że każdy nauczyciel zainteresowany integracją technologii informacyjnych i komunikacyjnych z nauczaniem przedmiotowym znajdzie tutaj coś dla siebie. Poszczególne artykuły zbudowane są wokół wybranego narzędzia, jego potencjału edukacyjnego w zakresie wspierania osób uczących się języków obcych. Specyficzną cechą tego bloga jest filmik instruktażowy objaśniający kwestie techniczne związane z użytkowaniem rekomendowanego programu.

 

Wszystkich chętnych zapraszam do dzielenia się doświadczeniem - poprzez komentarze lub własne artykuły na tym blogu. Kontakt